zwierzęta w domu seniora

Zwierzęta w domu osoby starszej – jak sobie z nimi radzić?

Kot lub pies w domu to wielka uciecha dla wszystkich domowników. Jednak dla seniora futrzany pupil może znaczyć wiele więcej. Wiedziałeś, że stałe przebywanie i głaskanie zwierzaka ma znaczny pozytywny wpływ na zdrowie psychicznie i fizyczne osoby starszej?
Higiena psychiczna

Higiena psychiczna w pracy opiekunki osób starszych – jak o siebie zadbać?

Opieka nad osobami starszymi to zawód, który daje wiele satysfakcji przy jednoczesnym obciążeniu psychicznym. Utrzymanie odpowiedniej higieny psychicznej na zleceniu jest kluczowe, gdyż frustracja może mieć negatywny wpływ na jakość wykonywanych przez nas obowiązków. Podpowiadamy, jak zapobiec wypaleniu oraz przeciwdziałać złemu nastrojowi.
nauka angielskiego dla opiekunek

Angielski dla opiekunek osób starszych – Wizyta w aptece

Każda opiekunka do osób starszych podczas zlecenia w Anglii chociaż raz będzie musiała udać się do apteki, aby pick up a prescription. Oszczędź sobie stresu i zapoznaj się z brytyjskim słownictwem, które przyda Ci się podczas rozmowy z farmaceutą na Wyspach.

Zakres obowiązków opiekunki osoby starszej w Anglii

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Anglii w charakterze opiekunki seniora, warto znać zakres obowiązków opiekunki osoby starszej. I chodź wykonywane czynności będą się różniły w zależności od zlecenia, można wyróżnić kilka podstawowych powtarzających się obowiązków.
Dieta seniora w Anglii

Obiady w angielskiej kuchni

Wydawać by się mogło, że angielska kuchnia kryje wiele tajemnic dla opiekunki seniora z Polski. Okazuje się, że Brytyjczycy również lubują się w ziemniakach, pieczonym mięsie i rozmaitych sosach. Dowiedz się więcej na temat tradycyjnych angielskich potraw i zaskocz podopiecznego, przygotowując mu na obiad bangers and mash.
angielski-opiekunki

Angielski dla opiekunek osób starszych – Choroby przewlekłe

Seniorzy, którzy potrzebują stałej pomocy często mają poważne problemy ze zdrowiem. Wiesz jak nazwać schorzenia, na które cierpi twój podopieczny? W szóstej lekcji angielskiego dla opiekunów osób starszych na tapet weźmiemy brytyjskie słownictwo opisujące choroby przewlekłe.

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę?

Legalna, bezpieczna praca za granicą nie jest mitem. Możemy podjąć zatrudnienie jako opiekunka osób starszych w Anglii bez konieczności samodzielnego dopełnienia uciążliwych formalności. Wystarczy skorzystać z pomocy agencji rekrutacyjnej.
Zaparcia seniora

Domowe sposoby na zaparcia u osób starszych    

Z wiekiem perystaltyka jelit spowalnia, tym samym seniorzy są narażeni na częste dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Nieraz wiążę się to z uciążliwymi wizytami u lekarza. Należy jednak pamiętać, że istnieją skuteczne domowe sposoby na zaparcia u osób starszych, które pomogą zwalczyć ten problem.
Opiekunka seniora w Anglii

Opiekunka seniora w Anglii – zawód opłacalny także w dobie koronawirusa

Koronawirus negatywnie wpływa na światową ekonomię i gospodarkę. Ograniczenie popytu wpłynie na konieczność zwolnień. Co ciekawe, branża opiekuńcza jako jedna z niewielu nie zanotowała spadku przychodów związanych z kryzysem. Zawód opiekunki osób starszych jest jeszcze bardziej opłacalny.
Wielkanoc w Anglii

Wielkanoc w Anglii – zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Święcenie wielkanocnego koszyczka czy lany poniedziałek to tradycje, które są Polakom dobrze znane. Okazuje się, że dla Brytyjczyków te zwyczaje są całkowicie obce, a zamiast jajek wolą jeść... czekoladę. Jak wyglądają święta wielkanocne w Anglii?