Wielkanoc w Anglii

Wielkanoc w Anglii – zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Święcenie wielkanocnego koszyczka czy lany poniedziałek to tradycje, które są Polakom dobrze znane. Okazuje się, że dla Brytyjczyków te zwyczaje są całkowicie obce, a zamiast jajek wolą jeść... czekoladę. Jak wyglądają święta wielkanocne w Anglii?

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe zalecenia dla osób starszych – jak chronić podopiecznego?

Koronawirus jest szczególnie groźny dla seniorów, którzy ukończyli 70. rok życia. Teraz angielska służba zdrowia wystosowała listę osób o podwyższonym ryzyku zakażenia wraz z zaleceniem o nieopuszczaniu swojego domu przez okres co najmniej 12 tygodni.
Higiena osób starszych

Higiena osób starszych – jak prawidłowo zadbać o seniora?

Osoby starsze potrzebują szczególnej pomocy w utrzymaniu prawidłowej higieny ciała. Dowiedz się, z jakimi problemami higienicznymi zmagają się osoby starsze i jak dobrze zadbać o seniora.
Angielski dla opiekunek

Angielski dla opiekunek osób starszych – Przeziębienie

Are you coming down with something? Mamy nadzieję, że nie, bo przygotowaliśmy dla Ciebie nową porcję angielskich słówek, które bez wątpienia przydadzą się podczas pracy w charakterze opiekunki osoby starszej w Anglii. Tym razem skupimy się na przeziębieniu.
Senior ćwiczy na siłowni

Jak opiekunka może zadbać o aktywność fizyczną osób starszych?

Aktywność ruchowa nie musi być zarezerwowana dla osób młodych. Seniorzy również powinni regularnie wykonywać wysiłek fizyczny. To właśnie dzięki niemu podopieczny będzie się mógł cieszyć jesienią życia jeszcze dłużej.
Opiekunka uczy się angielskiego

Angielski dla opiekunek osób starszych – Organy wewnętrzne

Po raz kolejny uzupełniamy osobistym słowniczek języka angielskiego opiekunki do osób starszych. W czwartej lekcji brytyjskich zwrotów lekko podnosimy poziom i zajmiemy się słówka odnoszącymi się do układów wewnętrznych człowieka. Ucz się z nami!
Pierwsza pomoc karetka w Anglii

Co opiekunka osoby starszej powinna wiedzieć o pierwszej pomocy?

Opiekunka seniora w Anglii musi być przygotowana na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia swojego starszego podopiecznego. Co zrobić w sytuacji kryzysowej? Dowiedz się, jak udzielić pierwszej pomocy, która znacznie zwiększy szanse na przeżycie poszkodowanego.
Opiekunka uczy się angielskich słówek

Angielski dla opiekunek osób starszych – Części ciała część 3.

Przedstawiamy kolejną część kursu angielskiego dla opiekunek osób starszych. Uzupełnij swój prywatny słowniczek o zwroty niezbędne w pracy opiekunki do osób starszych. Tym razem skupimy się na solnych częściach ciała.
Osoba starsza

Jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby?

Przewód pokarmowy, tak jak cały organizm osoby starszej, nie pracuje tak jak przed laty. U seniora często może wystąpić uciążliwa biegunka. Nie należny jej lekceważyć i warto wspomóc leczenie domowymi sposobami i dietą. Sprawdź, jak zatrzymać biegunkę u starszej osoby.
Notatnik opiekunki seniora

Angielski dla opiekunek osób starszych – Części ciała część 2.

Wiesz, jak jest obojczyk po angielsku? Jeżeli masz trudności z przypomnieniem sobie tego słówka, warto przeczytać najnowszą część naszego kursu języka angielskiego dla opiekunek osób starszych. Słownictwo dotyczące górnej części ciała ludzkiego z pewnością przyda ci się podczas pracy w opiece w Anglii.