senior z reumatyzmem

Objawy reumatyzmu u podopiecznego: symptomy i leczenie

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat reumatyzmu. Czym jest reumatyzm? Jak rozpoznać reumatyzm u seniora? Jak ulżyć mu w cierpieniu? Poznaj najczęstsze symptomy, sposoby leczenia i metody pomocy osobom cierpiącym na reumatyzm, by móc wesprzeć osobę starszą, którą się opiekujesz w codziennej walce z chorobą!
Rozmowa z seniorem

Dlaczego znajomość języka jest ważna w pracy opiekunki w Anglii?

Poruszamy kwestię znajomości języka podopiecznego w pracy opiekunki do osób starszych. Czy koniecznie trzeba znać języki obce, by parać się tą profesją? Dlaczego posługiwanie się językiem podopiecznego przyda się w pracy opiekunki do osób starszych? I wreszcie, jak nauczyć się języka obcego? W dzisiejszym artykule poruszamy wszystkie te kwestie i dajemy praktyczne rady!
opiekunka osoby starsze

Jak zadbać o swój kręgosłup jako opiekunka seniora?

Praca opiekunki w Anglii sprzyja nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa i urazom pleców. Na szczęście dzisiaj dowiesz się jak zadbać o swój kręgosłup jako opiekunka seniora. Poznasz sposoby profilaktyki bólu i urazów pleców, dowiesz się jak podnosić osobę starszą, a także jak znaleźć najlepsze ćwiczenia na plecy w domu.
seniors decorating easter eggs

Wielkanoc w Anglii 2022 – poradnik dla opiekunek osób starszych

Spędzasz Wielkanoc w UK? W takim razie na pewno spodoba Ci się nasz wielkanocny poradnik dla opiekunek osób starszych! Z tego artykułu dowiesz się, jaka jest geneza tego święta, poznasz najciekawsze zwyczaje wielkanocne anglików, a także to, które z dni są świętami ustawowo wolnymi od pracy!
zdrowy posiłek dla seniora

Jak powinna wyglądać dieta osób starszych?

Jesień życia rządzi się swoimi prawami. Następuje szereg zmian w naszych organizmach, które trzeba obserwować. Dla zachowania dobrego samopoczucia, szczególnie u osób starszych, warto zwrócić większą uwagę na codzienną dietę. Jak powinna wyglądać dieta po 80. roku życia?
test na koronawirus

Koronawirus. Wyjazd do Anglii – jak się przygotować?

Początek roku 2021 jest szczególnie ciężki dla Wielkiej Brytanii. Na Wyspach odnotowuje się codziennie około 50 000 nowych zarażeń koronawirusem. Osoby podróżujące do Anglii z Polski musza przestrzegać nowych, coraz bardziej surowych zasad. Co tym razem sie zmieniło?
bezsenność u seniora

Jak poradzić sobie z bezsennością u osoby starszej?

Bezsenna i niespokojna noc może trapić seniora okazjonalnie. Problem pojawia się wtedy, kiedy podopieczny nagminnie skarży się nieprzespane noce. Nie należy tego lekceważyć, gdyż bezsenność u osoby starszej prowadzi do rozwoju wielu poważnych chorób.
brak apetytu u starszej osoby

Jak radzić sobie z brakiem apetytu u seniora?

Czym pobudzić apetyt seniora? To pytanie często zadawane przez opiekunki osób starszych pracujące w Anglii. Problem zmniejszonego łaknienia u osób w podeszłym wieku jest częsty i wiąże się z rozmaitymi zmianami, które w naturalny sposób zachodzą w naszych organizmach. Jak pomóc podopiecznemu?
praca w uk z zakwaterowaniem

Praca w Anglii z zakwaterowaniem dla opiekunek seniora

Zastanawiasz się nad podjęciem zatrudnienia w charakterze opiekunki do osób starszych? Zobacz na czym polega praca w UK z zakwaterowaniem dla opiekunki seniora. Odpowiemy na pytania, jakie płyną z niej korzyści i ile możesz zarobić.
opiekunka osoby starszej

Czego opiekunka może nauczyć się od starszej osoby?

Lekcje odbierane przez lata są bez wątpienia tymi najcenniejszymi. Z wiekiem nabieramy doświadczenia, które nie może zostać nabyte na żadnym kursie czy szkoleniu. Dlatego warto zwrócić się w stronę otaczających nas osób starszych, aby zobaczyć, czego można się od nich nauczyć.