PRACA DLA PIELEGNIAREK

Opieka seniora jako alternatywna praca dla pielęgniarek

Pielęgniarki i przedstawiciele innych zawodów medycznych niejednokrotnie borykają się z problemem uzyskania dobrego zatrudnienia.  Dodatkową trudnością jest to, iż skończone przez nich szkoły i kursy nie zawsze są respektowane za granicą. Rozwiązaniem tego kłopotu może być zatrudnienie się jako opiekunka osoby starszej – tutaj wykształcenie a przede wszystkim doświadczenie pielęgniarskie jest respektowane i jak najbardziej mile widziane. W ten sposób można wykorzystywać umiejętności zdobyte w kraju w zawodzie pielęgniarki i jednocześnie mieć możliwość pracy za granicą.

Praca w opiece szansą dla pielęgniarek za granicą

Duże zapotrzebowanie na opiekunów w krajach takich jak Niemcy czy Wielka Brytania sprawia, że wykonywanie pracy opiekuna do osób starszych jest otwarte również dla innych zawodów, w tym oczywiście także dla pielęgniarek. Opieka za granicą może w przypadku pielęgniarek stanowić krok naprzód w ich karierze, umożliwiając rozwój zawodowy w nowym środowisku. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj konieczność używania na co dzień języka angielskiego. Takie doświadczenia mogą okazać się bezcenne w późniejszym przebiegu kariery zawodowej.

opiekunka w Anglii

Cenne doświadczenie, które warto przekuć w dobrze płatną pracę

Doświadczenie zawodowe w pracy pielęgniarki to ogromny atut w potencjalnej pracy przyszłego opiekunka. Pielęgniarki to osoby empatyczne i opiekuńcze, które z reguły potrafią nawiązać fantastyczny kontakt z pacjentem. Bardzo dobrze umieją też współpracować z innym personelem medycznym i bywają bardzo komunikatywne.

Zawsze starają się otoczyć pacjentów jak najlepszą opieką oraz zapewnić im komfortowe warunki. Ich kolejną mocną stroną jest również radzenie sobie w trudnych sytuacjach, w tym w problemach natury medycznej, z którymi nie zawsze mogłaby sobie poradzić osoba nie mająca doświadczenia w sektorze służby zdrowia.

Pielęgniarka, która zdecyduje się na pracę w charakterze opiekuna z zamieszkaniem, może liczyć na zarobki dużo wyższe, niż zarobki pielęgniarek uzyskiwane w kraju, podczas pracy w zawodzie.

Konieczna znajomość języka angielskiego

Warunkiem koniecznym do pracy dla pielęgniarek (Wielka Brytania) podczas rekrutacji na stanowisko opiekuna w systemie live-in care jest rzecz jasna, jak w przypadku wszystkich kandydatów, wystarczająca znajomość języka obcego. Tutaj niestety nie ma żadnej taryfy ulgowej w pracy w Anglii.

Pielęgniarka będąc opiekunem musi w sposób satysfakcjonujący umieć porozumieć się z pacjentem, dlatego oczekiwana jest znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym. Możliwość sprawnej komunikacji jest bardzo istotna przy zajmowaniu się seniorami, szczególnie że niejednokrotnie już sam stan pacjentów stanowi barierę w porozumiewaniu się, np. u chorych z demencją. Kolejna bariera komunikacyjna w postaci słabej znajomości języka przez opiekuna jest zwyczajnie po prostu niepotrzebna.

angielski dla opiekunek

Praca dla pielęgniarek w Anglii – oferty

Jeśli masz doświadczenie w pracy w Polsce lub za granicą jako pielęgniarka / pielęgniarz i chciałabyś / chciałbyś spróbować swoich sił w zawodzie opiekuna osób starszych z zamieszkaniem, skontaktuj się z nami.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi ofertami pracy dla pielęgniarek w Anglii na naszej stronie internetowej. Praca dla pielęgniarek – Anglia jest w zasięgu ręki!