zarobki opiekunki

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Anglii?

Zastanawiasz się, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Anglii? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Poniżej wyczerpująco wyjaśniamy, jakie są zarobki opiekunki osób starszych w Anglii.

Zakres obowiązków opiekunki wpływa na wysokość jej zarobków

Najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na to, ile zarabia opiekunka osób starszych w Anglii, jest zakres prac, jakie będzie wykonywać. W głównej mierze uzależnione jest to od kondycji podopiecznego. Równie ważne są również wymagania stawiane opiekunce przez rodzinę seniora.

Taki sposób naliczania zarobków ma być uczciwym wynagrodzeniem wysiłku, jaki zatrudniona musi faktycznie włożyć w opiekę seniora. Zupełnie inaczej będzie bowiem wyglądało zajmowanie się w pełni sprawną seniorką niż opieka nad pacjentem leżącym. Zwróć zatem uwagę, że zarobki rosną wraz ze wzrostem trudności pracy.

starsze małżeństwo

Opiekun osób starszych Anglia – zarobki zależą od kompetencji

To, ile zarabia opiekunka osób starszych w Anglii, zależy przede wszystkim od jej umiejętności. W trakcie rekrutacji zwracamy głównie uwagę na poziom znajomości języka angielskiego oraz dotychczasowe doświadczenie.

Opiekunka w Anglii może liczyć na wyższe wynagrodzenie, jeśli mówi płynnie po angielsku. Osoby z niższym poziomem tego języka nie zawsze mogą liczyć na tak atrakcyjne warunki zatrudnienia. Choć stawki nadal są dość wysokie.

Ważne jest również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Najcenniejsze będą te stanowiska, z których można przedstawić referencje. Im większe doświadczenie opiekunki, tym lepiej płatne oferty pracy w Anglii będą jej przedstawione.

Nic zatem dziwnego, że praca w opiece dla pielęgniarek i opiekunów medycznych jest atrakcyjną możliwością znalezienia zatrudnienia w Anglii. Jest to dla nich korzystna alternatywa, która gwarantuje wysokie zarobki. Jednocześnie nie wymaga to od nich kosztownej nostryfikacji.

Aktywne prawo jazdy i chęć wykorzystywania go w Wielkiej Brytanii również może mieć wpływ na to, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Anglii. Jednak będzie miało to miejsce tylko wtedy, gdy to rodzina podopiecznego będzie poszukiwała opiekunki z prawem jazdy.

samochód Anglia

Realne zarobki Opiekunki w Anglii

Każda agencja opiekunek oferuje inne wynagrodzenie za opiekę nad osobą starszą. Nie wszystkie z nich informują kandydatów do pracy w Anglii o zarobkach miesięcznych. Zdarzają się nawet oferty z podaną kwotą za kontrakt.

Dlatego w tym punkcie możemy pisać jedynie o praktykach agencji Veritas Care. Wszystkie oferty pracy zawierają informację o proponowanych zarobkach. Dotyczy to zawsze miesięcznego wynagrodzenia. Jeśli jest inaczej (np. rozliczenie tygodniowe) – pojawia się odpowiednia informacja na ten temat.

Opiekunka osób starszych współpracująca z Veritas Care może liczyć na zarobek mieszczący się w przedziale od 8 do 12 tysięcy złotych miesięcznie (dane na 2019 rok). Czy są to stawki netto? Wszystko zależy od formy współpracy, jaka zostanie nawiązana z opiekunką.

Kiedy opiekunka seniora może liczyć na premię?

Podane wyżej kwoty określają widełki standardowych zarobków opiekunki seniora. Jednak i od nich zdarzają się odstępstwa. Są bowiem sytuacje, kiedy do podstawowego wynagrodzenia wypłacane są premie lub inne dodatki.

Najczęściej spotykana jest premia za okres świąteczny. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób rozłąka z bliskimi w tym szczególnym czasie może być szczególnie dotkliwa. Z tego też względu Veritas Care przeważnie oferuje dodatkowe premie świąteczne dla opiekunek, które pracują podczas świąt. O wysokość oferowanej premii najlepiej dopytać osobiście koordynatora.

opiekunka zarabia

Ponadto funkcjonują różnorodne dodatki lub nagrody, np. za polecenie angielskiej rodziny, która szuka opiekunki do osoby starszej. O aktualnym systemie premiowy każdorazowo informuje koordynator podczas przedstawiania warunków pracy.

Dlaczego opiekunki w Anglii zarabiają więcej niż w Niemczech?

Zarobki opiekunek w Anglii są zdecydowanie wyższe od tych oferowanych w Polce, a nawet w Niemczech. Nie wynika to jednak z różnicy w zakresie obowiązków w tych różnych krajach.

Wymagania stawiane kandydatom do pracy w Anglii są zdecydowanie wyższe. Opiekunka musi znać bardzo dobrze język obcy i mieć udokumentowane doświadczenie. Dodatkowo powinna ona mieć ukończone specjalistyczne szkolenia. W tym zakresie opiekunki mogą liczyć na pomoc ze strony agencji Veritas Care, która bezpłatnie szkoli i wydaje wymagane certyfikaty.

Jeśli jesteś zainteresowana współpracą z nami, zapoznaj się z ofertami pracy dla opiekunek w Anglii oraz warunkami pracy w Anglii.