Zarobki w Anglii – co wpływa na pensję opiekunki i jak podwyższyć swoje wynagrodzenie?

Praca jako opiekunka osób starszych w Anglii to nie tylko szansa na stabilną i intratną karierę na wyspach. W tym artykule przyjrzymy się, jakie czynniki wpływają na zarobki opiekunek w Wielkiej Brytanii, porównamy je z innymi krajami europejskimi oraz omówimy, jak rozpocząć pracę w Anglii.

 

Zarobki opiekunek w Anglii

 

Średnie wynagrodzenie opiekunek w Anglii waha się od 1700 do 2000 funtów, a wpływają na nie następujące czynniki.

Doświadczenie i kwalifikacje

Opiekunki z wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami mogą liczyć na wyższe stawki. Dodatkowo ukończenie specjalistycznych kursów i szkoleń, takich jak opieka nad osobami z demencją czy pierwsza pomoc, również podnosi Twoją wartość na rynku pracy.

Znajomość języka angielskiego

Znajomość języka angielskiego jest niezbędna do efektywnej komunikacji z podopiecznymi oraz ich rodzinami. Opiekunki, które biegle posługują się angielskim, mają większe szanse na uzyskanie lepiej płatnych zleceń. Jednak sprawdzone agencje pracy w Anglii, takie jak Veritas Care, często oferują pomoc w doskonaleniu umiejętności językowych.

opieka anglia

Stan zdrowia podopiecznego

Zarobki opiekunki mogą się różnić w zależności od stanu zdrowia podopiecznego. Opieka nad osobami z poważnymi schorzeniami, wymagającymi intensywnej pielęgnacji i stałej uwagi, jest zazwyczaj lepiej wynagradzana.

Praca w nocy i w dni wolne

Praca w nocy oraz w weekendy i święta jest dodatkowo płatna. Opiekunki, które są gotowe do pracy w tych niestandardowych godzinach, mogą liczyć na wyższe stawki godzinowe i premie świąteczne.

Dojazdy

Opiekunki, które są gotowe na pracę w różnych lokalizacjach oraz przemieszczanie się między domami podopiecznych, często otrzymują wyższe wynagrodzenie. Elastyczność w zakresie miejsca pracy jest ceniona przez pracodawców.

Zarobki w Anglii – porównanie z innymi krajami europejskimi

W porównaniu do innych krajów europejskich zarobki w Anglii są na konkurencyjnym poziomie. Średnie pensje opiekunek w Niemczech czy we Włoszech są nieco niższe, a do tego w Anglii można liczyć na dodatkowe benefity, takie jak dodatek za pracę w nocy i w weekendy.

 

opiekunka osób starszych anglia

Co jest potrzebne, aby rozpocząć pracę w Anglii?

 

Przed rozpoczęciem pracy w Anglii zadbaj o następujące kwestie:

  • Settled status – status, który umożliwia obywatelom Unii Europejskiej legalne zamieszkanie i pracę w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Aby uzyskać settled status, należy udowodnić, że przebywało się w Wielkiej Brytanii przez co najmniej pięć lat. Posiadanie tego statusu jest niezbędne, aby móc legalnie pracować w Anglii.
  • Zaświadczenie o niekaralności – DBS, czyli Disclosure and Barring Service, to zaświadczenie o niekaralności, które jest wymagane do pracy w opiece. Aby uzyskać DBS, należy złożyć wniosek online i podać niezbędne informacje, takie jak adres zamieszkania i dane osobowe. Veritas Care oferuje pomoc w uzyskaniu tego zaświadczenia, co znacznie ułatwia proces rekrutacji.
  • Referencje i certyfikaty – poza dokumentami warto również posiadać referencje od poprzednich pracodawców oraz certyfikaty ukończonych szkoleń.

 

Agencja Veritas – oferty pracy, wsparcie i bezpieczeństwo

 

Veritas Care to renomowana agencja pracy, która specjalizuje się w rekrutacji opiekunek osób starszych do pracy w Anglii. Oferujemy szeroką gamę ofert pracy, atrakcyjne zarobki oraz pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Dzięki Veritas Care proces rekrutacyjny jest prostszy i bardziej przejrzysty. Veritas Care zapewnia również wsparcie w adaptacji do nowego środowiska pracy, co jest niezwykle ważne dla osób, które po raz pierwszy podejmują pracę za granicą.

Praktyczne porady dla opiekunek rozpoczynających pracę w Anglii

 

Rozpoczęcie pracy w nowym kraju może być wyzwaniem, ale z odpowiednim przygotowaniem i wsparciem można szybko się zaadaptować i odnaleźć w nowej roli. Oto kilka praktycznych porad, które mogą pomóc opiekunkom przygotować się do pracy w Anglii.

Przygotowanie do wyjazdu

Przed wyjazdem warto zorientować się w kulturze i zwyczajach panujących w Anglii. Znajomość podstawowych zasad życia codziennego, takich jak zwyczaje kulinarne czy normy społeczne, może znacznie ułatwić adaptację.

opieka seniora anglia

Organizacja pracy

Planowanie dnia pracy jest kluczowe dla efektywnego wykonywania obowiązków opiekunki. Warto ustalić harmonogram dnia, który uwzględnia wszystkie obowiązki związane z opieką nad podopiecznym oraz czas na odpoczynek.

Wsparcie emocjonalne

Praca jako opiekunka może być wymagająca emocjonalnie, dlatego ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne. Warto korzystać z dostępnych form wsparcia, takich jak grupy wsparcia dla opiekunek czy konsultacje z psychologiem.

 

Dlaczego Anglia jest dobrym wyborem dla opiekunek?

Anglia oferuje stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego oraz konkurencyjne zarobki. To doskonała opcja dla opiekunek, które chcą zdobyć nowe doświadczenia i cieszyć się dodatkowymi benefitami. Wsparcie zespołu Veritas Care sprawi, że proces rekrutacyjny będzie prostszy, a adaptacja do nowego środowiska pracy przebiegnie sprawniej – dlatego nie czekaj, tylko odwiedź naszą stronę już dziś.