agencja opiekunek osób starszych

Praca w Anglii przez agencje opiekunek osób starszych czy prywatnie?

Rozważasz pracę jako opiekunka osoby starszej? Chcesz wyjechać do pracy za granicę, ale nie wiesz, co wybrać – pojechać na własną rękę, czy skorzystać z pomocy agencji? Opiekunki osób starszych, które planują rozpocząć swoją karierę w zawodzie i wyjechać do pracy za granicę zastanawiają się, która forma zatrudnienia będzie dla nich najbardziej opłacalna. Czy warto korzystać z pomocy agencji zatrudnienia? Czy może lepiej będzie zaryzykować i rozpocząć poszukiwanie pracy na własną rękę? Poznaj wady i zalety obu opcji i zdecyduj wyposażona w pełną wiedzę na ten temat.

Opiekunka do osób starszych w Anglii – opcje zatrudnienia?

Jako opiekunka do osób starszych masz dwa podstawowe sposoby znalezienia zatrudnienia za granicą. Pierwszym z nich jest wybór agencji pośredniczącej w zatrudnieniu. A drugim poświęcenie czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca zatrudnienia na własną rękę.

Czym jest agencja opiekunek osób starszych?

Agencje pracy dla opiekunek osób starszych to firmy pośredniczące między rodziną lub osobą starszą a potencjalną opiekunką do osoby starszej. Agencja opiekunek osób starszych ułatwia współpracę między klientem a pracownikiem. Rzetelna agencja opieki osób starszych weryfikuje zarówno swoich klientów, jak i opiekunki. Klienci agencji określają wymagania wobec opiekunki, a agencja opiekunek dla osób starszych znajduje najlepszą możliwą osobę do tej pracy.

osoba starsza

Korzystając z dobrej agencji, opiekunka ma dostęp do wielu dodatkowych opcji. Najlepsze agencje pracy dla opiekunek osób starszych pozwalają na zapoznanie z klientem prywatnym, wpierają w organizacji transportu, a także załatwiają wszelkie formalności, takie jak aplikowanie o DBS – angielskie zaświadczenie o niekaralności. Korzystając z agencji, możesz także liczyć pomoc w komunikacji z klientem i wsparcie prawne na miejscu. Agencja opiekunek osób starszych gwarantuje zatem bezpieczeństwo i wygodę dla obu stron.

Wyjazd do pracy przez agencję osób starszych

Agencje pracy tymczasowej oferują opiekunkom legalną pracę na podstawie umowy o pracę bądź zlecenia. Stawiając na pomoc agencji pośrednictwa pracy, możesz być pewna, że twoje składki ubezpieczeniowe i podatki będą opłacane. Możesz być też pewna wsparcia na każdym etapie zatrudnienia i określonych warunków współpracy z podopiecznym lub jego rodziną.

Opiekunka osób starszych zatrudniona za pośrednictwem agencji może także liczyć na jej wsparcie w przypadku problemów z podopiecznym lub z jego rodziną. W razie nieodpowiadania warunków lub obowiązków opiekunka nie ryzykuje całkowitej utraty pracy, ponieważ zazwyczaj agencje dysponują swoimi bazami klientów i w razie potrzeby mogą skierować cię do innej osoby. Agencja opiekunek osób starszych pomaga także z większością formalności potrzebnych do legalnego zatrudnienia na terytorium Zjednoczonego Królestwa i umożliwia znalezienie pracy, jeszcze będąc w Polsce.

Rozmowa telefonowa

Jest to więc zdecydowanie najbezpieczniejsza forma zatrudnienia. Zdecydowanie poleca się ją zwłaszcza dla tych osób, których zdolności językowe nie pozwalają na swobodne załatwianie formalności, dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym zawodzie i po raz pierwszy wyjeżdżają do pracy za granicą. Ważne jednak, by dokładnie przemyśleć wybór konkretnej agencji i wybrać sprawdzoną opcję.

Wyjazd do pracy jako opiekunka na własną rękę

Jeśli decydujesz się na wyjazd do pracy jako opiekunka na własną rękę, to musisz być świadoma licznych niebezpieczeństw z tym związanych. Musisz dysponować niejaką poduszką finansową, by zapewnić sobie zakwaterowanie na czas poszukiwania pracy oraz wymagany do wypełnienia wszelkich formalności związanych z legalnym zatrudnieniem w Anglii.

Agencje pracy dla opiekunek osób starszych wspierają w tym swoich pracowników, co ogranicza czas potrzebny na załatwienie dokumentacji, a także zasięgają opinii prawników w kwestiach umów z klientami. Jeśli chcesz jechać prywatnie, musisz liczyć się z koniecznością samodzielnego dopilnowaniem zgodności z prawem wszystkich tych kwestii.
opiekunka do osoby starszej

Kolejną kwestią do rozważenia, jeśli wybierzesz tę opcję, jest bezpieczeństwo. Rzetelna agencja opiekunek dla osób starszych zawsze przeprowadza dokładny wywiad z klientem, by zapewnić opiekunce jak najlepsze warunki pracy oraz szczegółowo określony zakres obowiązków, a także harmonogramy wynagrodzenia. Jadąc na własną rękę, będziesz musiała samodzielnie zadbać o podpisanie odpowiedniej umowy ze szczegółowym opisem obowiązków oraz wynagrodzenie.

Praca przez agencje opiekunek osób starszych czy prywatnie?

Jednoznacznie rekomendujemy skorzystanie ze sprawdzonej agencji pośrednictwa pracy. Jest to bowiem opcja bezpieczna, bezproblemowa oraz pewna. Stawiając na współpracę z agencją, możesz być pewna, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jeśli coś nie będzie ci odpowiadało, pracownicy zapewnią ci alternatywne rozwiązanie sytuacji i wsparcie na każdym etapie zatrudnienia.

Z agencją nie musisz martwić się o formalności ani miejsce zamieszkania i możesz bez zmartwień rozpocząć lub kontynuować swoją karierę jako opiekunka do osób starszych w Anglii. Dlatego nie ryzykuj tylko postaw na wsparcie profesjonalistów. Agencja opiekunek osób starszych to najlepszy wybór.  Powodzenia!