Rozmowa z seniorem

Dlaczego znajomość języka jest ważna w pracy opiekunki w Anglii?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną opiekunką do osób starszych, czy dopiero rozważasz rozpoczęcie kariery w tej profesji, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest dobra komunikacja między opiekunem a podopiecznym. To właśnie dzięki niej budujemy opartą na zaufaniu i sympatii relację z seniorem i jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę. Bez tego praca opiekunki w Anglii bywa dość ciężka. Czy jednak koniecznie należy znać język obcy, by rozpocząć karierę jako opiekunka do osoby starszej w Anglii, czy Niemczech? Dlaczego znajomość języka jest ważna w pracy opiekunki do osób starszych? I wreszcie, jak nauczyć się języka obcego? W dzisiejszym artykule poruszamy wszystkie te kwestie, więc rozsiądź się wygodnie z filiżanką ulubionego napoju i dowiesz się jak wygląda praca opiekunki w Anglii z perspektywy języka.

Dlaczego znajomość języka jest ważna w pracy opiekunki w Anglii?

Praca za granicą jest wyzwaniem pod wieloma względami i zawsze wymaga wyjątkowego przygotowania. Jednak istnieją profesje, gdzie odpowiednie kwalifikacje są wręcz niezbędne. Jednym z takich zawodów jest, bez wątpienia, praca opiekunki w Anglii, czy Niemczech. Opieka nad osobą starszą, często chorą jest szczególnie wymagająca nie tylko ze względu na fizyczne obowiązki, ale przede wszystkim przez wielką odpowiedzialność za zdrowie i życie seniora.

Czy można sobie zatem wyobrazić, aby opiekunka do osoby starszej nie komunikowała się w jej języku ojczystym? Niestety nie da się zapewnić fachowej opieki osobie, której się najzwyczajniej w świecie nie rozumie. Dlatego też praca opiekunki w Anglii wiąże się z koniecznością opanowania języka angielskiego choćby w stopniu komunikatywnym. Jest to niezbędne, ponieważ kontakt z podopiecznym nie może opierać się jedynie na komunikacji niewerbalnej, czy domysłach, jako że praca opiekunki w Anglii polega na zapewnieniu osobie starszej bezpieczeństwa.

Miasto Londyn

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Anglii – jakie są wymagania językowe?

Jeśli rozważasz karierę, jako opiekunka do osoby starszej w Anglii, powinnaś mieć świadomość, że czasy, gdy znajomość języka obcego nie była warunkiem koniecznym przy zatrudnianiu opiekunek dla osób starszych dawno minęły. Obecnie oferty pracy dla opiekunek osób starszych każdej rzetelnej agencji jako jedno z wymagań dotyczących kandydata wyszczególniają przynajmniej podstawową znajomość języka angielskiego. Dzieje się tak, ponieważ praca opiekunki w Anglii oznacza nie tylko odpowiadanie na potrzeby podopiecznego, ale także komunikację z rodziną i lekarzem osoby starszej. Ponadto, angielski w pracy opiekunki jest także niezbędny dla budowania opartej na zaufaniu relacji z seniorem. Nie wspominając już o tym, że opiekunka do osoby starszej musi być w stanie, w razie potrzeby, wezwać pomoc i wytłumaczyć dolegliwości seniora pracownikom medycznym.

Jak nauczyć się języka angielskiego? – praktyczne porady

Ustaliliśmy już jak ważny jest angielski w pracy opiekunki do osoby starszej, więc najwyższa pora przejść do praktycznych porad dotyczących doskonalenia swoich umiejętności językowych. Oto garść informacji na ten temat!

Otaczaj się językiem

Najlepszym i najszybszym sposobem na nauczenie się języka obcego jest metoda immersyjna, czyli zagłębienie się w kulturę i środowisko nosicieli języka, dlatego chcąc doskonalić swój angielski, powinnaś skupić się właśnie na tym. Chodzi tutaj o to, żeby przyjmować jak najwięcej informacji w języku docelowym. Dlatego będąc w Anglii śmiało przysłuchuj się rozmowom, próbuj czytać artykuły i słuchać muzyki w języku angielskim. Dzięki temu bardzo szybko nauczysz się odpowiedniej wymowy i intonacji.

Podkreślanie słowa language

Rozmówki i samouczki

Angielski jest niezbędny w pracy opiekuna osób starszych, czego świadomi są producenci i wydawnictwa zajmujące się wydawaniem materiałów do nauki języków obcych. Dlatego poszperaj w Internecie i poszukaj podręczników i samouczków skierowanych właśnie do opiekunek seniorów. Dzięki temu unikniesz uczenia się niepotrzebnych fraz i wyrażeń, a zamiast tego od razu przejdziesz do konkretów, które przydadzą ci się w pracy. Koniecznie zajrzyj też na naszego bloga, gdzie znajdziesz całą serię artykułów pod tytułem Angielski dla opiekunek, które znajdziesz tutaj.

Przyjemne z pożytecznym

Niewiele jest przyjemniejszych zajęć niż wylegiwanie się pod miękkim kocem z kubkiem parującej herbaty i serialem lub filmem. A co jeśli połączyć przyjemne z pożytecznym i oddać się temu ulubionemu przez wszystkich zajęciu, a przy tym uczyć się angielskiego? To byłaby optymalna opcja, prawda? Mało, że optymalna, to jeszcze bardzo realna, bowiem nauka języków obcych poprzez oglądanie filmów i seriali w języku docelowym to jeden z najskuteczniejszych sposobów jego na opanowanie! Dlatego śmiało, wybierz film w języku angielskim i włącz napisy w języku polskim, a gwarantujemy, że niebawem będziesz w stanie zrozumieć większość trudnych fraz.

To już wszystkie nasze rady językowe na dziś. Owocnej nauki i nie zapomnij zajrzeć na naszego bloga!