praca za granica

Agencja opiekunek z ofertami pracy w Anglii

Czy warto szukać pracy samodzielnie jako opiekunka?

Szukanie samodzielnie pracy jako opiekunka, jak również późniejsze zatrudnienie bezpośrednio przez rodzinę ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Z punktu widzenia bezpieczeństwa pracownika i jego dobrostanu, wydaje się, że zatrudnienie przez agencję jest lepszym rozwiązaniem. Co wiąże się z samodzielnym szukaniem pracy jako opiekunka?

Konieczność znalezienia odpowiedniej rodziny

Znalezienie odpowiedniej rodziny nigdy nie jest łatwe. Jeśli decydujemy się na to bez pomocy agencji, musimy liczyć się z tym, że mogą czekać nas pewne rozczarowania. Agencje opiekunek osób starszych znają bowiem swoje rodziny i wiedzą mniej więcej czego się spodziewać po podopiecznym i jak pracuje się w danej rodzinie. W przypadku samodzielnego wyboru często jest to loteria, a zmiana miejsca zatrudnienia może być o wiele trudniejsza.

Biuro opiekunek posiada przynajmniej najbardziej podstawowe informacje o seniorze i jego rodzinie i są z nimi w kontakcie. W przypadku jakichkolwiek problemów agencja opiekunek służy pomocą. W ostateczności , gdy nie ma innej możliwości, agencja pracy w Anglii pomaga w zmianie rodziny. Na własną rękę tego typu działania są bardzo trudne.

trudny wybor

Praca za granicą wymaga dopełnienia pewnych formalności

W przypadku szukania pracy jako opiekunka samodzielnie, cała praca administracyjna z tym związana spoczywa na naszych barkach. Tutaj działa znana zasada ignorantia iuris nocet, czyli nieznajomość prawa szkodzi.

Złamanie prawa na skutek niedopełnienia formalności, to wciąż złamanie prawa. Niewiedza i nieznajomość prawa nie jest tutaj niestety żadną okolicznością łagodzącą i zasłanianie się nieznajomością prawa nic nie da.

Terminowe wynagrodzenie opiekunki w Anglii

W przypadku samodzielnego znalezienia rodziny do opieki, nikt nam nie pomoże, gdy wypłata się opóźnia. Jesteśmy wówczas zdani sami na siebie. Gdyby w znalezieniu zatrudnienia pomagała Ci agencja, mogłaby ona wkroczyć w momencie zalegania przez pracodawcę z wypłatą zatrudnienia (w przypadku samozatrudnienia).

Jeśli natomiast agencja opiekunek osób starszych nie tylko pomaga nam w znalezieniu pracy, ale jest również naszym bezpośrednim pracodawcą, problem z zaleganiem z wypłatą marginalizuje się, szczególnie, gdy mamy do czynienia z renomowaną agencją.

opiekunka liczy wynagrodzenie

Agencji opiekunek zaoferuje Ci wsparcie na wielu płaszczyznach

Rekrutacja opiekunek do Anglii przez polską agencję opiekunek dla osób starszych ma wiele zalet. Zobacz, co możesz zyskać, gdy decydujesz się na współpracę z dobrą firmą opiekunek.

Praca znaleziona poprzez agencję to praca legalna

Gdy powierzamy agencji znalezienie nam rodziny, w której będziemy mieszkać i opiekować się seniorem, ryzyko nieprawidłowości jest praktycznie zerowe. Jeśli tylko agencja opiekunek jest legalnie działająca i rzetelna, nie ma możliwości nielegalnego zatrudnienia.

Agencja zajmie się znalezieniem podopiecznego, którym będziesz się zajmować

Decydując się na znalezienie pracy w opiece przez agencję, nie musimy się martwić szukaniem odpowiedniej rodziny. Rekrutacja opiekunek do Anglii oraz znalezienie rodziny to zadania agencji. Uwzględni ona w tym procesie nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem tego w opiece.

osoby starsze podopieczni opiekunki

Agencja opiekunek pomoże Ci ze wszystkimi formalnościami

Jeśli kogoś przeraża tzw. „papierologia”, czyli dopełnianie rozmaitych formalności czy załatwianie niezbędnych do wyjazdu różnych spraw urzędowych, to wybierając agencję będzie mógł spać spokojnie. Firma opiekunek osób starszych zajmie się wszystkimi formalnościami albo jeśli nie jest to możliwe, z pewnością znacząco pomoże w ich załatwieniu, ponieważ takie biuro opiekunek działa w branży i ma wiedzę dotyczącą niezbędnych formalności.

Wsparcie agencji opiekunek w każdej sytuacji

W przypadku problemów z podopiecznym czy jego rodziną, szanująca się agencja stanie po naszej stronie i pomoże rozwiązać sytuację kryzysową, z uwzględnieniem racji obu stron.

W czym pomaga agencja opiekunek?

agencja opiekunek osób starszych

Agencja pomaga w wielu rzeczach związanych ze znalezieniem legalnej pracy w opiece za granicą.

Pomoc oferowana przez firmę opiekunek osób starszych:

 • Obecność koordynatora, który zawsze chętnie doradzi i pomoże we wszelkich problemach związanych z pracą.
 • Pomoc w zorganizowaniu dojazdu do rodziny – nawet jeśli agencja nie kupi nam bezpośrednio biletu, na pewno pomoże znaleźć odpowiedni lot lub przejazd. Pomoże również w zorganizowaniu się na już miejscu za granicą.
 • Dopełnienie formalności – jak wspomnieliśmy wcześniej, agencja załatwia formalności lub pomaga w ich załatwieniu, gdy trzeba ich dopełnić osobiście. Z pomocą agencji wiemy co i jak i nie musimy się martwić, że może o czymś zapomnieliśmy lub czegoś nie dopełniliśmy. Dzięki agencji w tej kwestii możemy spać spokojnie.
 • Znalezienie rodziny – znalezienie odpowiedniej rodziny to jedno z głównych zadań agencji. Agencja bierze pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenie w opiece i w radzeniu sobie z konkretnymi schorzeniami podopiecznych.

Różnice między wymogami do Niemiec i Anglii

Zasadniczo generalne wymagania do podjęcia pracy w opiece w Niemczech i Anglii są podobne – wymagane jest:

 • Doświadczenie w pracy w opiece
 • Znajomość języka kraju, do którego jedziemy

opiekunka z podopieczną

Natomiast wydaje się, że powyższe wymagania dotyczące wyjazdów do Anglii są bardziej zaostrzone, niż w przypadku Niemiec:

 • Anglicy są bardziej wybredni, jeśli chodzi o poziom znajomość języka angielskiego, prezentowany przez opiekunkę
 • Wiele agencji nie zatrudni opiekunki do opieki w Anglii, jeśli nie ma ona żadnego doświadczenia w opiece
 • Aby pracować w Anglii jako opiekunka osób starszych konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego, w Niemczech często wystarczy znać język na poziomie komunikacyjnym
 • Przed wyjazdem do Anglii konieczne jest przejście odpowiedniego szkolenia i uzyskanie certyfikatu. Veritas Care zapewnia swoim opiekunkom bezpłatne szkolenia wymagane w Wielkiej Brytanii.

Wynika to być może z faktu, że Brytyjczycy przywiązują dużą wagę do jakości usług oferowanych przez opiekunów oraz narzucają szereg procedur z tym związanych. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa starszej osobie.

Jak sprawdzić agencję opiekunek?

Obecnie na polskim rynku działa wiele agencji zatrudnienia. Wiele z nich kusi zarobkami i różnymi bonusami. Jak wybrać właściwą agencję i sprawdzić, czy jest rzetelna? Nie istnieje żaden ranking agencji, przynajmniej żaden wiarygodny.

pisanie na komputerze

Możemy natomiast sprawdzić potencjalną agencję opiekunek na kilka, nie wykluczających się, sposobów:

 • Krajowy Rejestr Zatrudnienia – KRS online – wyszukiwarka podmiotów, działających na rynku. Wystarczy wejść na stronę i wpisać nazwę agencji w wyszukiwarkę, aby się dowiedzieć czy jest to legalnie działający podmiot.
 • Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia – jest to rejestr osób lub firm, które pomagają w znalezieniu pracy lub w tym pośredniczą. Jeśli nie można znaleźć jakiejś agencji na stronach KRAZ, oznacza to, że nie działa ona legalnie.
 • Znajomi i osoby, które miały były zatrudnione przez daną agencję – w sumie najlepsze są opinie z pierwszej ręki, od osób, które naprawdę mogą coś powiedzieć o firmie.
 • Opinie w internecie – informacji na temat różnych agencji można szukać na przykład poprzez frazę „agencje pracy Anglia opinie”. Internet jest to jakieś źródło informacji, natomiast nie zawsze bywa ono bezstronne. Opinie napisane w internecie należy czytać ostrożnie i lepiej się wspomóc dodatkowo innymi źródłami informacji.

Uczciwe agencje pracy – Wielka Brytania

Jak rozpoznać agencję, która może być uczciwa? Są pewne wskazówki, które wskazują na to, że mamy do czynienia z uczciwą firmą:

 • Agencja oferuje realne, rynkowe zarobki
 • Na stronie internetowej firmy opiekunek osób starszych znajdują się kompletne informacje kontaktowe
 • Rekrutacja do firmy jest wieloetapowa, a w jej trakcie sprawdzany jest język i prezentowane są reztelne informacje o dalszych etapach
 • Dostajesz do podpisania umowę przed wyjazdem i znasz warunki pracy

Czy można mieć gwarancję uczciwej pracy za granicą?

Warto poświęcić swój czas i dobrze wybrać agencję opiekunek dla osób starszych. Oprócz uczciwej agencji, którą możemy sprawdzić na wiele sposobów, również sama oferta powinna być sprawdzona i wiarygodna. Więcej informacji na temat jak wybrać właściwą ofertę można znaleźć w naszym poście: Praca w Anglii dla opiekunek. Jak czytać oferty?