jak wybrać agencje opiekunek

Dobra agencja opiekunek osób starszych. Po czym ją poznać?

Agencja opiekunek osób starszych ma za zadanie znalezienie sprawdzonego i bezpiecznego miejsca pracy. Firm zajmujących się tego typu pośrednictwem jest wiele. Dlatego tak cenną umiejętnością jest wiedza, jak wybrać najlepszą agencję pracy dla opiekunek. Poniżej prezentujemy wskazówki, jak to zrobić.

Opinie opiekunek o agencji pracy (Anglia i nie tylko)

Opiekunki osób starszych coraz częściej wyjeżdżają do pracy za granicę. Nic dziwnego zatem, że na rynku pojawiają się również firmy, które posiadają oferty pracy w Anglii, Niemczech lub innych krajach (przeważnie europejskich). Należy w takiej sytuacji mieć świadomość, że sposób sprawdzenia takiej agencji zależeć będzie od wymogów prawnych państwa, w jakim firma jest zarejestrowana.

Jednak zawsze niezawodnym sposobem jest sprawdzenie opinii innych opiekunek o agencji. Warto pamiętać przy tym, że ludzie częściej i chętniej dzielą się w internecie negatywnymi opiniami, niż tymi pozytywnymi. Nie warto zrażać się pojedynczą, złą opinią. Co innego, gdy jest ich przeważająca liczba. Wtedy faktycznie lepiej dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Nie bez znaczenia jest również liczba opiekunek, które z daną firmą już współpracują.

 

Pomocne na tym etapie będą wizytówki w Google, fanpage na Facebooku oraz wszelkiego typu grupy skupiające opiekunki. W sieci można znaleźć nawet tzw. czarne listy agencji opiekunek osób starszych. Dzięki nim możesz wstępnie odsiać firmy, z którymi na pewno nie warto wyjeżdżać do pracy w opiece.

opiekun osób starszych

Uczciwie przedstawione oferty pracy w Anglii

Na ten temat pisaliśmy już w artykule Praca w Anglii dla opiekunek. Jak czytać oferty?. Jednak jest to tak istotna kwestia, że warto przypomnieć najważniejsze informacje.

3 kluczowe czynniki, które powinna zawierać uczciwa oferta pracy dla opiekunki:

  • Podawać stawkę miesięczną, a nie za kontrakt. W Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do rozliczeń miesięcznych i przeważnie w taki sposób myślimy o wynagrodzeniu. Wszelkie stawki „za kontrakt” lub kilka miesięcy to jedynie sposób, by przyciągnąć kandydatów wysoką kwotą. Jednak atrakcyjne wynagrodzenie „za kontrakt” może okazać się niekorzystną stawką za miesiąc.
  • Prezentować formę, na jakiej będzie podjęta współpraca. Dzięki temu łatwiej możesz przeliczyć stawki brutto na netto.
  • Jasno informować o stanie seniora. Zarobki opiekunki osób starszych w dużej mierze uzależnione są od stanu podopiecznego, którym mają się zajmować. Z tego też powodu agencja opieki osób starszych powinna bardzo dokładnie informować o stanie osoby starszej.

agencja opiekunek osób starszych

Legalne zatrudnienie w Anglii

Gdy wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „agencje pracy Anglia” z pewnością liczysz na znalezienie sprawdzonych ofert pracy. Bywa jednak i tak, że nie wszystkie ogłoszenia dotyczą legalnego zatrudnienia. Zdecydowanie odradzamy współpracę z tego typu pośrednikami.

Wyjeżdżając za granicę (i nie tylko wtedy) warto postawić na legalne zatrudnienie. Dzięki temu masz zapewnioną opiekę i wsparcie za granicą. Dobra agencja pracy dla opiekunek pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności. Zadba również o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast jeżeli cokolwiek pójdzie nie po Twojej myśli – będzie dla Ciebie wsparciem.

Pracy „na czarno” warto unikać ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo. Decydując się na tego typu zatrudnienie nie chroni Cię żadne prawo. Dodatkowo – ryzykujesz deportację. Jeśli zostaniesz przyłapana na wykonywaniu pracy nielegalnie, najprawdopodobniej nie będziesz mogła w przyszłości wrócić do tego kraju.

Zdecydowanie jest to ryzyko, na które nie warto się decydować. Zwłaszcza, że kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii jest na tyle wysoka, że najprawdopodobniej Twoja pensja nie będzie opodatkowana. Zatem większość stawek brutto wynosi dokładnie tyle samo, co netto.

opiekunka w Anglii

Dobra agencja pracy oferuje wsparcie koordynatora

Jak już wspomnieliśmy powyżej – wsparcie agencji opiekunek może być nieocenione w wielu sytuacjach. Dlatego warto również zwrócić uwagę na to, czy po wyjeździe możesz liczyć na pomoc koordynatora.

  • Czy pomaga w formalnościach?
  • Czy możesz na niego liczyć organizując wyjazd do pracy do Anglii?
  • Czy interesuje się on tym, czy bezpiecznie dojechałaś na miejsce?
  • Czy pyta się o to, jak pracuje Ci się w danym miejscu.

To tylko z pozoru nieistotne pytania. Jednak odpowiedź na nie może mieć decydujący wpływ na to, czy będziesz zadowolona z podjęcia współpracy z taką, a nie inną firmą. Poświęć zatem chwilę na poszukanie odpowiedzi, by wybrać dla siebie najlepszą agencję opiekunek osób starszych.

 

Zapoznaj się z naszą Agencją Opiekunek Wrocław lub przejdź do ofert pracy dla opiekunek.