praca w uk z zakwaterowaniem

Praca w Anglii z zakwaterowaniem dla opiekunek seniora

Legalna praca z zakwaterowaniem za 12 000 tysięcy złotych miesięcznie. To możliwe! Opieka osób starszych w Anglii daje możliwość podjęcia satysfakcjonującego zatrudnienia w modelu live-in. Dowiedz się więcej na temat systemu opieki senioralnej w Wielkiej Brytanii – na czym polega i jakie płyną korzyści z pracy jako opiekunka seniora.

Ile zarabia opiekun osób starszych w UK?

Wysokość zarobków to jedna z pierwszych rzeczy, które interesują każdego nowego pracownika. Stawki mogą się różnić diametralnie w zależności od tego, z jaką agencją podejmiemy współpracę. Pamiętaj, że nigdy nie warto wyjeżdżać na własną rękę lub z werbownikami, którzy gwarantują niebotyczne stawki i wyjazdy „już jutro”. Ważne, żeby zawsze dbać o bezpieczny wyjazd za granicę, aby nie paść ofiarą oszustów.

Miesięczna wypłata jest zależna od dwóch filarów, na których buduje się współpracę: doświadczenia w opiece oraz znajomości języka angielskiego. Im te umiejętności są wyższe, tym większe prawdopodobieństwo wyjechania na wysokopłatną ofertę. Co zrobić, gdy nie mamy doświadczenia w opiece popartego referencjami? Można je zdobyć, zatrudniając się na zleceniu w agencji, która wymaga jedynie doświadczenia przy opiece nad członkiem rodziny lub inną bliską osobą. Dodatkowo cenne będą również wszelkiego rodzaju certyfikaty lub szkolenia potwierdzające umiejętności pielęgniarskie bądź opiekuńcze.

Zarobki opiekunki osoby starszej w Anglii wahają się między 9 500 a 12 000 złotych miesięcznie. Chcesz znaleźć zlecenie dla siebie? Przejrzyj nasze oferty pracy.

 praca opiekunki w uk

Praca w UK z zakwaterowaniem – na czym polega?

Wyjeżdżając do UK do pracy, należy wiedzieć, jak wygląda opieka seniora na Wyspach. Występują tam co najmniej trzy typy takiej pomocy osobom starszym, oto ich charakterystyka:

  • Domiciliary care (opieka dochodząca) – jest to rodzaj usługi opiekuńczej świadczonej w domu podopiecznego. Zapewnia się ją seniorom, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w określonych czynnościach życia codziennego tylko od czasu do czasu. Wymiar takiej opieki ustala się indywidualnie z podopiecznym, może to być od 30 minut dziennie aż do kilkunastu godzin w tygodniu. Opiekunka osoby starszej dojeżdża na miejsce zlecenia we własnym zakresie, więc można śmiało stwierdzić, że nie jest to praca w UK z zakwaterowaniem.
  • Care home (dom opieki lub dom spokojnej starości) – placówka, w której senior przebywa na stałe i otrzymuje profesjonalną pomoc. Wiąże się to z koniecznością opuszczenia domu rodzinnego i przestrzegania ustalonych w domu opieki zasad. Z tego względu seniorzy często czują, że odbierana jest im niezależność. W Anglii możemy spotkać również nursing homes, czyli ośrodki przeznaczone dla podopiecznych cierpiących na przewlekłe choroby i potrzebujących pomocy wykwalifikowanych pielęgniarek.
  • Home care / live-in care (opieka domowa / opieka domowa całodobowa) – jeśli mówimy o pracy w Anglii z zakwaterowaniem to mamy na myśli właśnie live-in care. Ten rodzaj opieki polega na zamieszkaniu w domu podopiecznego i zapewnianiu mu wsparcia przez cały dzień. Pomagamy mu w czynnościach życia codziennego (tj. gotowanie, jedzenie, mycie, ubieranie) oraz dotrzymujemy towarzystwa obecnością i rozmową. W zależności od stanu osoby starszej do obowiązków opiekunki może należeć również asysta przy poruszaniu się, załatwianie drobnych sprawunków czy opieka nad domowym zwierzakiem. Jest to zdecydowanie najlepsza forma opieki nad seniorem. Pozostaje on w ukochanym domu i może dalej cieszyć się niezależnością przy jednoczesnej pewności, że w razie potrzeby szybko otrzyma pomoc.

 praca w anglii z zakwaterowaniem

Praca w Anglii z zakwaterowaniem – jakie są korzyści?

Obecnie wiele osób decyduje się na pracę w UK z zakwaterowaniem jako opiekunka osób starszych ze względu na wiele korzyści, które oferuje taka forma zatrudnienia. Pomoc słabej schorowanej osobie daje ogromną satysfakcję. Możemy czerpać garściami z rozmów z podopiecznym, tym samym odbierać cenne życiowe lekcje. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czego opiekunka może nauczyć się od starszej osoby, przeczytaj nasz artykuł.

Nie sposób nie wspomnieć o wysokim wynagrodzeniu i możliwości pracy nawet na emeryturze. Osoby, które ukończyły 50. rok życia, dobrze wiedzą co oznacza wykluczenie zawodowe. Agencje opiekuńcze nie dyskryminują nikogo! Możesz podjąć zatrudnienie w każdym momencie życia. Dodatkowym atutem jest oszczędzanie na kosztach życia podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Klient zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Opieka seniora to świetne zajęcie dla osób, które stawiają na swój rozwój. Mieszkanie w innym państwie daje możliwość codziennego obcowania z kulturą oraz językiem. Jak powszechnie wiadomo, żeby posiąść jakąś umiejętność na wysokim poziomie, trzeba ją nieustannie ćwiczyć.