wyjazd Anglia

Wyjazd do Anglii do pracy – co zabrać?

Wyjazd do Anglii do pracy w charakterze opiekunki osób starszych wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania się do niego. Jeśli zastanawiasz się, co zabrać na wyjazd do Anglii do pracy – poniżej znajdziesz listę 7 najistotniejszych rzeczy. Sprawdź, czy każda z nich znalazła się już w Twojej torbie podróżnej.

1. Niezbędne dokumenty uprawniające do pracy w Anglii

Pisaliśmy już o tym, jakie dokumenty są potrzebne przed podjęciem pracy jako opiekun osób starszych w Anglii. Najlepiej planując wyjazd do UK zrób listę wszystkich niezbędnych rzeczy, jakie warto spakować. W każdej chwili będziesz mogła ją uzupełnić. Będzie ona ogromną pomocą podczas pakowania.

Sprawdź, czy wszystkie dokumenty są ważne. Zwróć uwagę na to, aby dowód osobisty lub paszport miały datę ważności dłuższą niż planowany powrót do Polski.

Dobrze jest skserować w dwóch kopiach dokumenty związane z zatrudnieniem. Jedną kopię zabierz ze sobą, natomiast drugą zostaw rodzinie. Dzięki temu także Twoi najbliżsi będą mieli wszystkie niezbędne informacje na temat Twojego wyjazdu do Anglii do pracy.

notatki n a wyjazd

2. Planując wyjazd do pracy do Anglii, skompletuj najważniejsze adresy i numery telefonów

Choć żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie, jednak w tym przypadku warto postawić na tradycyjne narzędzia. Szykując się na wyjazd do Anglii do pracy, przygotuj listę niezbędnych adresów i numerów telefonu.

Najlepiej taką listę mieć przy sobie zapisaną w notesie lub na osobnej kartce. Dzięki temu będziesz mieć najważniejsze kontakty także wtedy, gdy np. rozładuje się Twój telefon lub zostanie on uszkodzony.

Taka lista powinna zawierać m.in.:

  • adres podopiecznego i jego numer telefonu,
  • numer telefonu do polskiej Agencji Opiekunek,
  • adres i numer telefonu do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej,
  • numery telefonów Twoich najbliższych,
  • angielskie numery alarmowe.

Podobną listę możesz przygotować także dla swoich najbliższych. Dzięki temu będą oni wiedzieli, gdzie i z kim mogą się oni kontaktować w razie jakichkolwiek problemów. Jest to podstawowa zasada bezpieczeństwa, która mówi o tym, jak wyjechać do Anglii do pracy.

telefon Anglia

Dodatkowo możesz również wziąć małą karteczkę z informacją, z kim kontaktować się w razie wypadku. Taką kartkę np. przyklej na telefon komórkowy lub w innym miejscu, które bez problemu znajdą ratownicy.

3. Zabierz ze sobą leki, które regularnie przyjmujesz

Przed wyjazdem do UK warto odwiedzić lekarza i poprosić o przepisanie większej ilości leków. Zadbaj o to, by mieć odpowiednią liczbę leków, które regularnie przyjmujesz. Jeśli powiesz lekarzowi o planowanym wyjeździe do pracy do Anglii, powinien odpowiednio przeliczyć potrzebne medykamenty.

Możesz zabrać ze sobą również mini apteczkę ze sprawdzonymi specyfikami, np. na ból głowy lub gardła. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś podawać żadnych ze swoich leków podopiecznemu, którym się zajmujesz.

4. Sprzęt elektroniczny i nie tylko

Technologia obecnie bardzo ułatwia kontakt z bliskimi nawet wtedy, gdy dzielą nas setki kilometrów. Dlatego pamiętaj zabrać ze sobą telefon komórkowy oraz (jeśli chcesz) komputer przenośny lub tablet. Dzięki temu będziesz w stałym kontakcie z najbliższymi. Będziesz tez mogła „podpatrywać”, co ciekawego dzieje się w kraju.

Komputer to też niezawodne źródło rozrywki. Dostęp do wielu ciekawych informacji, blogów oraz ulubionej muzyki. Sprawdzi się także wtedy, gdy będziesz poszukiwać ciekawych, angielskich przepisów oraz sposobów na spędzanie czasu z podopiecznym.

komputer na wyjazd

Pamiętaj, że w Anglii nieco inaczej wyglądają gniazdka elektryczne. Dlatego zawczasu zaopatrz się w odpowiednie adaptery. Dzięki temu nie będziesz musiała już pierwszego dnia szukać ich w okolicznych sklepach.

5. Odpowiednia ilość gotówki

Podczas każdego wyjazdu mogą przydarzyć się nieoczekiwane okoliczności. Z tego też względu dobrą praktyką jest posiadanie przy sobie wystarczającej kwoty, która pomoże bezpiecznie wrócić do kraju i/lub przenocować w hotelu.

Oczywiście celem wyjazdu do Anglii jest praca, a więc zarabianie. Jednak warto mieć nieco gotówki na sam początek, zanim na Twoje konto wpłynie pierwsza wypłata.

Pamiętaj również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z płatnościami. Nigdy nie zapisuj numeru PIN na karcie debetowej. Nie trzymaj też go w portfelu. Nie pokazuj nikomu, ile gotówki masz przy sobie. Na czas wyjazdu warto podzielić posiadane pieniądze na kilka grup i każdą przechowywać w innym miejscu.

6. Wygodne ubrania, które nie krępują ruchów

Do pracy w charakterze opiekunki osób starszych najlepiej jest wybrać strój, który nie będzie ograniczał ruchów. Postaw przede wszystkim na wygodę. Oczywiście możesz zabrać ze sobą również bardziej wyjściowe stroje, w których chętnie wybrałabyś się do pobliskiej kawiarenki.

ubrania do Anglii

Anglia słynie z dość wilgotnego i chłodnego klimatu. Pamiętaj o tym szykując garderobę na wyjazd. Zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, parasol i nieprzemakalne obuwie. Dobrym rozwiązaniem będą również ciepłe skarpety oraz szalik lub apaszka. Ubrania na wyjazd do UK dobieraj odpowiednio do pory roku, mając jednocześnie na uwadze kapryśną, angielską pogodę.

7. Coś na poprawę humoru

Każdemu pomoże przydarzyć się gorszy dzień. Może być nieco trudniej poradzić sobie z nim, jeśli dodatkowo tęsknimy za domem i bliskimi. Dlatego planując wyjazd do Anglii do pracy pomyśl o tym, by zabrać ze sobą coś na te trudniejsze dni.

Dla każdego z nas może to być coś innego. Mogą to być ulubione zdjęcia, herbata lub słodycze. Możesz zabrać swój ulubiony kubek do kawy lub kocyk, pod którym się skryjesz. Pomyśl, co Tobie mogłoby pomóc poradzić sobie ze smutkiem lub zniechęceniem. Gdy taki trudniejszy dzień nadejdzie – podziękujesz samej sobie za przezorność. A jeśli tego dnia nie będzie? Tym lepiej! Na pewno nic i tak się nie zmarnuje.

Wyjazd do Anglii do pracy – co zabrać dodatkowo?

A skoro jesteśmy już w temacie rozpieszczania się i dbania o siebie – zabierz również rzeczy, które wypełnią Ci czas. I nie chodzi tu o terminarz, który pomoże zorganizować pracę z seniorem. Weź ze sobą rzeczy, które pomogą Ci oderwać myśli od pracy.

rzeczy do Anglii

Jeśli lubisz rysować – warto spakować szkicownik, ołówki lub akwarele. Jeśli chętnie czytasz, pamiętaj o zabraniu polskich książek lub czytnika ebooków. Jeśli natomiast odpoczywasz przy szaradach, na wyjazd od UK zaopatrz się w krzyżówki.