opiekunka osób starszych

Zarobki opiekunki do osób starszych w Anglii [2023]

Rozważasz rozpoczęcie kariery w opiece nad osobami starszymi? Nosisz się z myślą o wyjeździe do pracy jako opiekunka osób starszych w Wielkiej Brytanii? Zastanawiasz się, ile zarabia opiekunka osób starszych w Anglii? Dobrze trafiłaś! Dzisiaj poruszymy zarówno temat wynagrodzenia opiekunek osób starszych, jak i warunki i oferty pracy Veritas. Gwarantujemy, że lektura tego artykułu ułatwi Ci decyzję o wyjeździe do pracy na wyspach!

Od czego uzależnione są zarobki opiekunki osób starszych?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile zarabia opiekunka osób starszych w Anglii, warto zastanowić się, od czego uzależniona jest wysokość zarobków na stanowisku tego typu. Najważniejszymi czynnikami, które mają wpływ na to, ile zarabia opiekunka osób starszych w Anglii, jest zakres obowiązków, jakie będzie wykonywać, godziny pracy oraz stan fizyczny i umysłowy osoby starszej. Kluczową kwestią w określeniu zarobków opiekunki jest kondycja jej podopiecznego oraz wymagania stawiane opiekunce przez rodzinę seniora.

Jest to jedyne słuszne rozwiązanie bowiem zupełnie inny nakład sił i czasu potrzebny jest do zajmowania się w pełni sprawnym seniorem, który potrzebuje jedynie kompana i wsparcia w codziennych obowiązkach, a inny w przypadku osoby z niepełnosprawnościami, demencją starczą, dolegliwościami psychicznymi, czy problemami z poruszaniem się. W myśl tej zasady opiekunka osób starszych w kiepskiej kondycji zdrowotnej będzie zarabiać więcej, niż osoba zajmująca się sprawnym seniorem. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem wypłaty, rośnie także odpowiedzialność i zakres obowiązków.

Praca opiekunka anglia

Zarobki opiekunki osób starszych w Anglii – co jeszcze wpływa na stawkę opiekunki?

Poza wspomnianym już zakresem obowiązków zarobki opiekunki osób starszych w Anglii uzależnione są także od jej kwalifikacji oraz doświadczenia. Poza wzięciem pod opiekę osoby wymagającej szczególnej opieki opiekunka osób starszych może podjąć także inne kroki w celu poprawy swoich zarobków. Jakie to kroki? Pewnie nie zaskoczymy Cię, że podobnie jak w innych branżach, najbardziej liczy się tu podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Zapoznaj się z kwalifikacjami i dodatkowymi umiejętnościami, które są cenione zarówno przez podopiecznych, jak i agencje opiekunek.

Doświadczenie

Praca jako opiekunka osób starszych w tym względzie nie różni się nazbyt od innych ścieżek kariery zawodowej. Im większe doświadczenie i wiedza opiekunki, tym większe zarobki, dlatego warto zadbać o udokumentowanie swojego poprzedniego zatrudnienia i zbierać referencje, lub korzystać z usług firm pośredniczących w zatrudnieniu. Dobra agencja opiekunek zawsze gromadzi opinie i listy referencyjne klientów.

Umiejętności językowe

Kolejnym kryterium w określeniu wysokości zarobków opiekunki są jej umiejętności językowe. Naturalnie, im swobodniej opiekunka osób starszych posługuje się językiem angielskim, tym lepiej i dla jej pracy i zarobków. Osoby niemogące pochwalić się zbyt dobrym opanowaniem języka zarabiają mniej, choć ich zarobki też są bardzo zadowalające.

opiekunka osób starszych w anglii oferty pracy

Prawo jazdy

Jako opiekunka osób starszych często będziesz zmuszona do robienia zakupów, załatwiania sprawunków, czy asystowaniu seniorowi w wizytach u lekarza, dlatego czynne prawo jazdy jest dużym atutem zarówno dla podopiecznych, jak i Ciebie samej.

Kursy medyczne i pielęgniarskie

Praca opiekunki osób starszych bardzo często wiąże się z usługami około medycznymi dlatego ukończenie kursu pierwszej pomocy, lub przygotowanie pielęgniarskie jest w tej branży ogromną zaletą, która bezpośrednio wpływa na zasobność portfela.

Ile może zarabiać opiekunka osób starszych w Anglii w 2022 roku?

Jak już wspomnieliśmy, wysokość wynagrodzenie opiekunek w Anglii uzależniona jest od szeregu faktorów. Poza wyszczególnionymi warto wspomnieć także o warunkach zapewnianych przez poszczególne agencje pośrednictwa pracy. Firmy tego typu zazwyczaj pobierają prowizje, a także oferują różne warunki zatrudnienia i dodatkowe usługi. Obecnie opiekunka osób starszych zatrudniona w renomowanej agencji zatrudnienia, takiej jak Veritas Care jest w stanie zarobić od 1950 do 2700 GBP miesięcznie, czyli nawet 15 tysięcy złotych.

opiekunka osób starszych w anglii oferty pracy

Opiekunka osób starszych w Anglii – oferty pracy Veritas

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych z Veritas Care, poza pewnym i legalnym zatrudnieniem oraz stawką adekwatną do poziomu Twoich kwalifikacji i obowiązków, oraz wynagrodzeniem wypłacanym regularnie co cztery tygodnie, możesz także liczyć na dodatkowe usługi.

Opiekunka osób starszych w Anglii pracująca w Veritas może liczyć na pomoc w:

  • Zapoznaniu z klientem prywatnym,
  • Organizacji transportu do/z Anglii,
  • Dopełnieniu formalności, takich jak aplikowaniu o przyznanie angielskiego zaświadczenia o niekaralności DBS,
  • Wystawianiu faktur,
  • Komunikacji z klientem,
  • Rozliczeniu rocznym.

Sprawdzona agencja opiekunek znajdzie dla Ciebie odpowiedniego klienta i będzie służyć wsparciem na przestrzeni trwania całego kontraktu. Jest więc to opcja nie tylko intratna, ale i wygodna i bezpieczna.