Opiekunka seniora w Anglii

Opiekunka seniora w Anglii – zawód opłacalny także w dobie koronawirusa

Zdrowotne skutki pandemii koronawirusa są druzgoczące, a wirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Niestety musimy pamiętać, że nawet jeśli krzywa zachorowań się wypłaszczy, skutki COVID-19 odczujemy jeszcze przez wiele miesięcy.

Reperkusje ekonomiczne będą zdecydowanie najdotkliwsze. Naukowcy szacują, że w Polsce pracę straci nawet do 800 tysięcy osób, a kryzys obejmie wszystkie gałęzie gospodarki. Jednak jest jeden zawód, który nawet w dobie koronawirusa pozostanie opłacalny.

Opieka seniora w Anglii – wysokie zarobki, zwłaszcza teraz

Opieka seniora wymaga od nas wytrwałości, cierpliwości oraz pogody ducha. Poświęcanie swojego życia na pomoc potrzebującym to bezinteresowny i szlachetny gest, na który stać tylko osoby o wielkim sercu.

Opieka nad osobami starszymi w Anglii niesie za sobą wiele korzyści. Każdy pracownik Veritas Care może potwierdzić – odczuwamy ogromną satysfakcję z tego, że zmieniamy czyjś świat na lepsze. Nie jest to łatwe zajęcie, wymaga poświęcenia i wyrzeczeń, a częstym towarzyszem opiekunki seniora jest zmęczenie. Nic więc dziwnego, że praca w opiece w Anglii wiąże się również z wysokimi zarobkami. Pracując w Veritas, zarobisz nawet do 12 tys. zł miesięcznie!

Uśmiechnięta opiekunka osób starszych

Okazuje się, że ze względu na zawirowania na rynku ekonomicznym spowodowane pandemią koronawirusa, kurs funta znacznie umocnił się na tle innych walut. W przeciągu niespełna trzech tygodni brytyjska waluta podrożała prawie 50 gr – średni światowy kurs na 18 marca to 4,7 zł, zaś 5 kwietnia funta szterlinga można było kupić za 5,2 zł.

Negatywne ekonomiczne skutki koronawirusa – nie w opiece

Dużo słyszy się o negatywnych gospodarczych skutkach COVID-19. Ze względu na ograniczenia w przemieszczeniu się obywateli w niemal całej Europie spadnie popyt w wielu sektorach – ucierpi turystka, gastronomia, rozrywka. Niższa konsumpcji krajowa oraz słabsza aktywność gospodarcza doprowadzi również do zwolnień. Martwić mogą się osoby, które pozostają bez umowy o pracę.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że sektor opieki osób starszych wyjdzie z tego bez szwanku. W Wielkiej Brytanii zauważamy tendencje wzrostowe oraz zdecydowanie zwiększony popyt na opiekunki seniora. Wiele starszych osób jest wypisywana ze szpitali, aby zwolnić łóżka dla pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa. Rodziny decydują się na zatrudnienia opiekunki z zamieszkaniem, ponieważ jest to najlepszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa bliskim w podeszłym wieku.

Informacja dot. koronawirusa

Dlaczego warto być opiekunką osób starszych w Anglii?

Wysokie zarobki opiekunki osób starszych w Anglii to tylko jedna z wielu zalet tego szlachetnego zajęcia. Codzienne zadanie, które wykonujesz na tym stanowisku, sprawiają, że dokonujesz pozytywnych zmian w życiu osoby schorowanej.

Przebywanie w towarzystwie seniora pomaga docenić wartość życia. Opiekunki odkrywają na nowo znaczenie zdrowia oraz regularnych interakcji z bliskimi. Ponadto jest to jednej z najbezpieczniejszych zawodów, które można wykonywać podczas pandemii koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi organizacji zdrowotnych, osoby powyżej 65 roku życia powinny pozostać w domu wraz z opiekunami, ponieważ są zaliczane do grupy zwiększonego ryzyka.

Veritas Care skontaktuje się z rodzinami podopiecznego, aby zapewnić w tym trudnym okresie wsparcie. Rodziny zostaną poproszone o pomoc w zakupach, aby opiekunka nie musiała wychodzić z domu. Przekonaliśmy cię? Nie wahaj się i wyślij nam swoje CV na adres: info@veritas-care.pl.