rekrutacja opiekunki

Praca dla opiekunek – jak wygląda rekrutacja

Praca dla opiekunek w Anglii wymaga odpowiednich kwalifikacji. Zobacz, jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji w Agencji Opiekunek Veritas Care. Dzięki temu możesz lepiej przygotować się na rozmowę rekrutacyjną.

Poszczególne etapy rekrutacji na stanowisko Opiekunka Osób Starszych w Anglii:

  1. Kandydat aplikuje na stanowisko opiekunki/opiekuna do osób starszych w Anglii wysyłając swoje CV.
  2. Przeprowadzamy pierwszą rozmowę telefoniczną. Już na tym etapie możemy przeprowadzić weryfikację języka, lub umawiamy się na dogodny termin.
  3. Przedstawiamy kandydaturę rodzinie
  4. Akceptacja kandydatury (lub jej odrzucenie)
  5. W przypadku pozytywnego przebiegu rekrutacji, rozmowa na Skype lub Whatsapp z rodziną
  6. Szkolenie, przeprowadzane u nas na miejscu
  7. Dopełnienie formalności
  8. Wyjazd i praca
  9. Stały kontakt z koordynatorem w przypadku pytań, wątpliwości lub problemów.

anglia praca

Przebieg rozmowy rekrutacyjnej

Rozmowa rekrutacyjna do pracy w opiece przebiega w dwóch etapach. Po pierwsze jest to rozmowa telefoniczna, w której przeprowadzamy pierwszą weryfikację znajomości języka angielskiego.

W przypadku pozytywnego przebiegu pierwszej rozmowy, kandydat zostaje zakwalifikowany do dalszego etapu. Polega on na rozmowie na odległość z rodziną angielską. Zwykle jest to rozmowa na Skype, bądź na Whatsapp, w zależności jak wygodniej jest obu stronom. Rodzinie chodzi głównie o to, aby bliżej poznać kandydata i zweryfikować czy w jakiś sposób odpowiada on podopiecznemu i rodzinie.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Nie ma dobrego sposobu na przygotowanie się do rozmowy. I ciężko jest w tej kwestii dawać jakieś złote rady. Dla nas kluczowe jest poprzednie doświadczenie w pracy w opiece oraz dobra znajomość języka angielskiego. Tak więc trzeba być przygotowanym, że będziemy weryfikować jego znajomość na początkowym etapie rekrutacji.

angielski opiekunka

Tak wysokie wymagania, w szczególności co do stopnia znajomości języka angielskiego oraz poprzedniego doświadczenia w opiece wynikają z faktu, że rodziny brytyjskie preferują komunikatywne i doświadczone opiekunki.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy jako opiekunka?

Z pewnością zdobycie jak najbogatszego i udokumentowanego doświadczenia w pracy w opiece pomoże w zwiększeniu szansy. Warto jest prosić o referencje z każdej pracy. Wolontariat również ma znaczenie i tutaj też jest możliwość wzięcia referencji lub uzyskania jakiegoś poświadczenia.

Dodatkowo, co wielokrotnie podkreślamy, dobra znajomość języka angielskiego to bardzo duży plus dla nas.

Co warto powiedzieć rekruterowi i o co go spytać podczas rozmowy?

Rekruter będzie pytał o poprzednie doświadczenia zawodowe, z naciskiem na pracę w opiece. Będzie dla niego szczególnie ważne, co należało do naszych poprzednich obowiązków i z jakim typem chorób lub dolegliwości mieliśmy styczność. No i rzecz jasna, rekruter będzie sprawdzał znajomość języka.

dokumenty rekrutacyjne

Podczas rozmowy możemy pytać rekrutera o wszystko i warto skorzystać z tej możliwości. Jak wiadomo, nie ma głupich pytań i zadawanie ich zawsze jak najbardziej ma sens, bo może z powodzeniem rozwiać nasze wątpliwości, jeśli je mamy.

Możemy się w ten sposób również dowiedzieć o szczegóły oferty pracy, w szczególności gdzie mieszka podopieczny, jakie ma dolegliwości i jaki jest jego. Często koordynatorzy mają również informacje dotyczące usposobienia seniora

Nie dostałam się – co mogę zmienić, by w przyszłości móc wyjechać

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dla nas najważniejsze jest poprzednie doświadczenie zawodowe w opiece oraz znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Dlatego też, jeśli zostałaś/zostałeś odrzucony na jakimś etapie rekrutacji do pracy dla opiekunek osób starszych w Anglii, nie martw się.

Jeśli uda się zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe lub też znajomość języka angielskiego poprawi się, możesz śmiało do nas aplikować. To, że ktoś raz nie przeszedł pomyślnie rekrutacji nie oznacza, że nie może znowu aplikować za jakiś czas.

Jeśli interesują Cię najnowsze oferty pracy dla opiekunek, odwiedź naszą stronę z ofertami pracy dla opiekunek.